دسته‌بندی نشده

زنا و انواع آن | بهترین وکیل کرج | سعید اکبری

زنا و انواع آن | بهترین وکیل کرج | سعید اکبری

زنا و انواع آن : ما در این مطلب تصمیم داریم تا شما را با زنا، مجازات آن و همینطور انواعش آشنا کنیم. در یک شمای کلی باید عنوان کنیم که زنا به برقراری رابطه نامشروعی بین زن و مرد می گویند که هیچ صیغه محرمیتی اعم از دائم و یا موقت بینشان موجود نداشته باشد. مرد زناکار را زانی و زن زناکار را نیز زانیه نام نهاده اند. زنا از نظر اسلام به عنوان یک گناه کبیره شناخته می شود و مجازاتش نیز بر همین اساس سنگین خواهد بود.

زنا و انواع آن | بهترین وکیل کرج | سعید اکبری

پیش از اینکه بخواهیم در رابطه با فعل زنا و مجازات آن شما را آشنا کنیم بهتر است در رابطه با اثباتش به شما توضیحاتی بدهیم. در همین ابتدا بگوییم که اثبات زنا کار سختی است و شرایط بسیار ویژه ای را طلب می کند. از جمله این شرایط ما می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

مرد و زن زناکار باید به انجام این کار اقرار کنند

یکی از راه های دیگر اثبات این جرم شهادت چهار مرد عادل و یا سه مرد و چهار زن است

پزشکی قانونی هم می تواند از جهت خود به وقوع پیوستن زنا را تایید کند

شرایط و همینطور احوال کسی که جرم زنا را ثابت می کند نیز در حکم اثر دارد

فیلم و عکس نیز برخلاف تصور غلط و رایج مردم می تواند وجود زنا را به اثبات برساند

مجازات زنای غیرمحصنه و محصنه

در واقع اگر زنی که مجرد است با مردی که دقیقا همین شرایط را دارد زنا کند، هر دوی این دو زانی غیر محصنه به حساب می آیند. مجازات زنای غیرمحصنه درماده 230 ق.م.ا آمده است: حد زنا در مواردی که مرتکب غیرمحصن باشد، صد ضربه شلاق است.انتقال مال غیر | بهترین وکیل کرج | سعید اکبری

در رابطه با زنای محصنه و مجازات آن هم باید عنوان کرد که این عمل وقتی محقق می شود که یکیاز طرفین متاهل باشند. در این فرضه ما زن زناکار را محصنه و مردی که این کار را انجام می دهد محصن نامیدهمی شود. مجازات قانونگذار برای زن ناکار در زنای محصنه تعداد صد ضربه شلاق و در ادامه سنگسار (حد رجم) خواهد بود. زانی یا مرد زناکار هم به تعداد صد ضربه شلاق، نفی بلد به مدت یک تا سه سال و همینطور تراشیدن موی سر مجازات خواهد شد. البته این نکته بسیار مهم را باید به شما انتقال دهیم که در حالت اثبات این مورد از زنا در قانون جدید برای مرد متاهل، وی نیز سنگسار خواهد شد.

به جهت مطالعه مقاله بهترین وکیل کیفری در کرج کلیک کنید.

زنای با محارم

اگر رابطه نامشروعی که قرار است اتفاق بی افتد میان دو فرد که با هم رابطه محرمیت دارند شکل بگیرد زنا با محارم پدید می آید. زنای با محارم وقتی به ثمر می رسد که دو طرف هیچ رابطه زوجیتی با یکدیگر نداشته باشند. ماده 244 ق.م.ا در اینخصوص عنوان می کند:

حد زنا در موارد زیر اعدام است:

الف- زنا با محارم نسبی

ب- زنا با زن پدر که موجب اعدام زانی است

پ- زنای مرد غیرمسلمان با زن مسلمان که موجب اعدام زانی است

ت- زنای به عنف یا اکراه از سوی زانی که موجب اعدام زانی است

زنای به عنف

زنای به عنف، زنایی را می گویند که رابطه جنسی موجود در آن از طریق زور و همچنین اجبار صورت گرفته باشد. براساس آن چیزی که در قانون وجود دارد مجازات زنایبه عنف و یا همان تجاوز جنسی اعدام است. تبصره دو ماده 224 قانون مجازات اسلامی در اینخصوص اشعار می دارد:

تبصره 2- هر گاه کسی با زنی که راضی به زنای با او نباشد در حال بیهوشی، خواب یا مستی زنا کند رفتار او در حکم زنای به عنف است. در زنا از طریق اغفال و فریب دادن دختر نابالغ یا از طریق ربایش، تهدید و یا ترساندن زن اگرچه موجب تسلیم شدن او شود نیز حکم فوق جاری است.

حال اگر قربانی دختر دوشیزه یا باکره باشد، مرتکب هم به مجازات مقرر در تبصره 2 ماده 224 ق.م.ا محکوم می شود و هم باید ارش بکارتی که از میان برده است را به همراه مهرالمثل به زن پرداخت کند.

سخن پایانی

سعید اکبری به عنوان وکیل پایه یک دادگستری در کرج فعالیت دارد. وی با ایجاد اعتمادی دیرپا و ماندنی میان خود و موکلینش تاکنون توانسته تعهد خود در قبول و پیگیری پرونده های حقوقی و کیفری را به اثبات برساند. شما می توانید برای دریافت مشاوره حقوقی و کالت با طیب خاطر به وی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *